Rudolfinum

Dne 7. října si žáci šestých ročníků ZŠ Fryčovická udělali výlet do pražského Rudolfina, kde se zúčastnili edukačního programu Čí je má vlast? .

Koncert České studentské filharmonie pod taktovkou dirigenta Marka Ivanoviće měl dvě části. V té první žáci vyslechli tři symfonické básně z cyklu Má vlast, které komentoval a tím i přibližoval dětem sám dirigent. Ve druhé části na jeviště přibyl dětský romský sbor Čhavorenge se sbormistryní Idou Kelarovou a skladatel Desiderius Dužda. Děti měly možnost vyslechnout romské písně a seznámit se s romskou kulturou.

Dětem i jejich učitelům se celé vystoupení moc líbilo a těší se na další návštěvu Rudolfina.

Bc. Michaela Hráchová, ZŠ Fryčovická