Šplhavci a obyvatelé dutin
„Šplhavci a obyvatelé dutin“ zavítali do ZŠ Fryčovická

V pátek 21.10.2016 se žáci druhého stupně seznámili prostřednictvím výukového programu sdružení Ornita se zajímavou skupinou ptáků - ŠPLHAVCI.

Při povídání se dozvěděli, co je pro tyto zástupce typické - tesají do kmenů stromů své příbytky a vytvářejí stromové dutiny, které později využívají další druhy živočichů ke svému hnízdění, úkrytu a odpočinku. Přednáška byla doprovázena promítáním videí a živými ukázkami ochočených živočichů. Žáci spatřili datla tříprstého, žlunu zelenou, strakapouda velkého, dále si naživo prohlédli netopýra, který obývá dutiny stromů. Jako bonus na závěr žáci obdivovali tropického zástupce šplhavců – tukana arassari.

Program se žákům velmi líbil a na památku si odnesli rozvrhy a plakáty s tématikou šplhavců.