Fryčovický poeta

Dne 24.11.2016 proběhla v naší Základní škole Fryčovická recitační soutěž Fryčovický poeta.

Zúčastnilo se 31 statečných recitátorů, kteří ve třech kategoriích bojovali svým přednesem o umístění.

V první kategorii dosáhl na vítězství Ricardo A. Reyes z 1.A, druhé místo získal Matěj Pálenkáš z 1.B a na třetím místě se umístila Kateřina Kuchařová z 1.C.

Druhá kategorie byla obsazena velmi zdatnými recitátory z druhých a třetích tříd. Pro porotu bylo velmi obtížné vybrat ty nejlepší . Celkem se v této kategorii představilo 12 dětí. První místo nakonec získala svým skvělým výkonem Daniela Rusnak (3.A) , druhé místo Klára Borovcová (3.C) a třetí pozici obsadila Natálie Urbanová (2.B).

Ani třetí kategorie s devíti účastníky čtvrtých a pátých tříd nebyla pro porotu snadným úkolem . První místo za nejlepší výkon získala Nela Holubová z 5.A , druhé místo obsadil Martin Vrtílek z 5.B a na třetím místě skončila Tereza Rusiňáková ze 4.C.

V porotě letos zasedly Mgr. Jana Hušková, Mgr. Martina Pavlíková a Mgr. Lucie Svobodová a strávily tak s dětmi jedno velmi milé, poetické, předvánoční odpoledne. Všechny děti si odnesly domů sladkou odměnu a vítězové kategorií také věcnou cenu.

Všem dětem děkujeme za účast a krásné výkony a těšíme se na další ročník soutěže. Také bychom chtěli poděkovat SRPŠ za ceny v soutěži.