Matematický klokan

Dne 17.3. proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan. Do matematického klání se zapojili žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd. Třeťáci soutěžili v kategorii Cvrček a těch nejlepších výsledků dosáhli Matyáš Fencl ze 3.A (74b), Mirek Bartoňek a Veronika Prushkovská ze 3.B (73b) a Hana Pumannová ze 3.B (68b).

Ačkoli žáci čtvrtých a pátých ročníku pracovali podle stejného zadání v kategorii Klokánek, oceněni byli po jednotlivých ročnících. Mezi čtvrťáky byla nejlepší Tereza Durilová ze 4.C (83b),druhé místo obsadil Dominik Říha ze 4.B (77b) a třetí skončil Jakub Přikryl ze 4.B (73b).

V pátých třídách obsadil první místo Ondřej Gacho z 5.A (110b), druhý byl Filip Schwarz z 5.B (104b) a třetí příčku obsadila Vendula Šikýřová z 5.B (83b).

Všichni žáci obdrželi účastnický list a ti nejlepší věcné ceny.

Úspěšným řešitelům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za snahu a do příštích ročníků přejeme hodně štěstí a matematických úspěchů.

Mgr. Lucie Svobodová