Projektový den - II. stupeň - Lesopark - vyhodnocení

V letňanském lesoparku se v pátek 2. června uskutečnil projektový den – letos na téma „Žijeme zdravě“. Celého projektu se účastnili žáci druhého stupně a jejich učitelé. Většinu organizace měli pod taktovkou žáci devátých tříd.

Na jednotlivých stanovištích dávali učitelé žákům úkoly a hádanky týkající se zdravého stravování, sportu a aktivního životního stylu. Na stanovišti s přírodopisem tak byla například paní učitelka Suchánková, o češtinu se zase postaral pan učitel Lev. Stanovišť bylo celkem deset a zúčastnění se museli poprat jednak s úkoly, jednak s trasou, kterou probíhali podle mapky. Nechybělo ani pár vtípků pana učitele Šindýlka.

Každý tým byl složený z žáků různých tříd druhého stupně. Do plnění úkolů se aktivně zapojili jak starší žáci, tak ale i ti mladší. Všichni se snažili spolupracovat navzdory tomu, že se třeba moc neznali.

Poslední tým doběhl kolem poledne a šlo se vyhodnocovat. Nejlépe se umístil tým složený z žáků 6. C a 7. A: Veronika Sirůčková, Julie Skřivanová a Aleksandar Petkov.

Prosluněný projektový den si letos všichni moc užili a mnozí se vrátili s rudým obličejem i rameny.