Branný den na ZŠ Fryčovická
Dne 15. září proběhl na druhém stupni ZŠ Fryčovická branný den.

Speciálně vyškolení instruktoři z Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem připravili přímo ve škole pro děti celkem pět stanovišť. Žáci šestých až devátých tříd se seznámili s hlavními zásadami evakuace a s tím, co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo. Společně si připomněli hlavní zásady zdravovědy a první pomoci, vyzkoušeli si správnou manipulaci s plynovými maskami i střelbu z airsoftové zbraně. V rámci přípravy občana k obraně státu měli žáci možnost si vyzkoušet, jak se bránit ozbrojenému i neozbrojenému útočníkovi.

Vše bylo pro děti připraveno interaktivní a zábavnou formou hry, diskuze a názorných ukázek.

Jan Šíp