Spolupráce se Štrasburkem

Již v listopadu 2017 se na nás obrátila maminka jedné naší žačky s prosbou, zda by spolužáci její dcery nemohli vytvořit nějaké vánoční přání, obrázky nebo i jiné výtvory pro pacienty z hospice Štrasburk.

Paní Havlová v hospici pracuje. Vysvětlila nám, že v tomto zdravotnickém zařízení mají pouze onkologicky nemocné pacienty s různými osudy a příběhy a ona by jim ráda zpříjemnila nejen vánoční čas přáníčkem nebo obrázkem a potěšila je.

Myšlenka je to krásná, a tak hned v nejbližší hodině výtvarné výchovy byly děti z 6. B seznámeny s úkolem. Práce se zhostily na výbornou. Obrázky jsme poslali do hospice, kde byly vystaveny na chodbách a v atriu. Tím však naše spolupráce neskončila…

Hned po vánočních prázdninách přišla paní učitelka Pavlíková s nápadem, že letošní tříkrálová sbírka, která se stala na naší škole tradicí, by mohla být spojena právě se Štrasburkem. A tak měla tato sbírka ve svém podtitulu připsáno „10,- Kč pro Štrasburk“. Celkem se vybralo 8000,- Kč!! Finanční částka byla předána paní Havlové na lednových třídních schůzkách. Prozradila nám, že za tento obnos zřejmě nakoupí dva invalidní vozíky.

Už teď společně vymýšlíme, jak být příště užiteční.

D. Gajdůšková