Lyžařský výcvikový kurz 2018

LVK 2018

Ve dnech 11. – 17. března se žáci 7. ročníku (a dva žáci z 8. B) zúčastnili lyžařského a snowboardingového výcvikového kurzu. Ten probíhal v Jizerských horách – ubytováni jsme byli v hotelu Semerink a sněhu jsme si užívali ve dvou jizerských střediscích – Severáku a Tanvaldském Špičáku. A to i přesto, že nám zprvu meteorologická předpověď nepřála nic hezkého.

Kromě sjezdového lyžování a snowboardingu se hned druhý den vydalo pět odvážlivců i na půldenní výlet na běžkách. Bylo to prima, přestože jsme téměř polovinu ze 7 km výletu nesli běžky v rukou kvůli nedostatku sněhu. Také jsme chtěli obdivovat krásy okolí z rozhledny Slovanka, ale mlha byla tak hustá, že jsme viděli jen pod rozhlednu na běžky. Vlastně nám vůbec nám nevadilo, že máme promočené rukavice a kalhoty a že k tomu všemu ještě mrholí!

Na hotelu jsme si užívali zábavu, přednášky, cvičení v posilovně, odpočinek a hlavně jídlo, neboť šéfkuchař Petr se o nás staral opravdu výtečně. K tomu všemu jsme si byli nuceni uklízet pokoje, protože učitelé bodovali pořádek. Největší nepořádníci obdrželi na konci pobytu pamětní listy s titulem zlatého prasátka a za trest je museli nechat doma podepsat. Aby i rodiče věděli, v čem jejich miláčci týden pobývali.

Mimo čtyři naražená zápěstí, spousty modřin, žaludečních nevolností a jednoho puchýře na noze jsme se vrátili živí a zdraví. S hrdostí můžeme tvrdit, že všichni účastníci (lyžařského) zájezdu již sjedou bezpečně kopec, umí zastavit (mnohdy pádem) a nepadají z lanovky.

D. Gajdůšková a J. Šíp