Týden ve znamení kultury na ZŠ Fryčovická

11. a 12. dubna navštívil sedmý a osmý ročník Divadlo na Vinohradech.

Ve středu 11. dubna byly třídy 7. A, 7. B a 7. C na slavné komedii dramatika Bernarda Shawa Pygmalion. Proměna obyčejné květinářky Lízy Doolittlové v opravdovou dámu žáky dojala i pobavila. V hlavních rolích hráli známí herci Tomáš Töpfer, Jan Šťastný, Šárka Vaculíková, Libuše Švormová nebo Naďa Konvalinková.

Ve čtvrtek zhlédla 8. A a 8. B nejslavnější tragédii Williama Shakespeara Romeo a Julie. Příběh dvou milenců, kteří byli ochotni pro svou lásku obětovat život, je i po pěti stech letech od svého vzniku stále aktuální a může oslovit i dnešní dospívající.

Skvělí hlavní představitelé, krásné kostýmy a nádherné prostředí Divadla na Vinohradech zajistilo, že si žáci i jejich učitelé příjemně užili oba výlety do centra Prahy.