Projekt EDISON 2018

Projekt EDISON 14.5. - 18.5.2018

Projekt EDISON

Mezinárodní projekt, který spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vize projektu

• tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy
  • oživení výuky díky zahraničním stážistům a multikulturní atmosféře

Přínos projektu

• kontakt se zahraničím
  • motivace žáků a studentů k dodatečné aktivitě
  • mezikulturní gramotnost
  • možnost srovnání různých zemí s Českou republikou - historie, ekonomika, kultura, zvyky, každodenní rutina
  • motivace ke zlepšení se v angličtině
  • seznámení se s jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak projekt na škole probíhá?

V průběhu celého týdne skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa, představí pomocí prezentací a workshopů, sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své rodné země a povedou se žáky diskuze na různá témata. Všechny aktivity probíhají v anglickém jazyce.