Čapí hnízdo

10.5.2018 jely třídy 3.B a 3.C na exkurzi do ekocentra Čapí hnízdo.

Žáci navštívili stanici pro hendikepované živočichy s mnoha druhu sov a dravých ptáků, v čele s orlem mořským (víte, že už ho můžeme u nás v přírodě potkat?) a výrem velkým, který na nás syčel a klapal zobákem. Potkali jsme i Rozárku z filmu. Viděli jsme divoké prase, daňky a vydru. V přilehlé farmě se děti dozvěděly spoustu informací o chovu hospodářských zvířat. Zaujala nás vzácná (a krásná) plemena koní a skotu, dokonce jsme si vyzkoušeli i dojení. Byla to fuška. Paní průvodkyně pro nás měly připravené zajímavé soutěže a samozřejmě i odpovědi na všechny naše otázky.

Program je perfektně připravený a propracovaný, což je dneska opravdu vzácnost. Proto moc chválím všechny, kteří to vymysleli i ty, kteří to tam provozují v praxi. Chválím i naše děti. Většina byla velice aktivní a zvídavá.

tř. uč. K.Válková a L.Svobodová