Volejbal – obvodní kolo staršího žactva

V pátek 23. března se v hale ZŠ Dr. Beneše v Čakovicích uskutečnilo obvodní kolo ve volejbalové soutěži. Akce byla určena pro obvody Praha 9 a Praha 14. Naše škola vyslala jak družstvo dívek, tak družstvo chlapců.

Chlapecké týmy byly přihlášeny celkem čtyři, proto se hrálo systémem „každý s každým“. Naši hoši výborně bojovali, ovšem na celek Gymnázia Litoměřická nestačili. I tak si zaslouženě „vysmečovali“ 2. místo (viz tabulka).

Hoši hráli ve složení: Lazi Amrillaev, Cristian Fistic, Sebastian Höll, Maksym Shabanov, Jakub Karpač, Michal Michálek, Jan Zábranský a Jirka Kopecký.

chlapci

Čakovice

2:0 0:2 5

Čakovice

2:1 0:2 4

0:2 1
4.
2:0 2:0 2:0
1.

Hrací systém dívek byl o něco složitější, neboť z obvodu P 14 se přihlásila pouze dvě družstva. Aby byla soutěž atraktivnější a holky si více zahrály, byly všechny dívčí týmy rozděleny do dvou skupin. V každé skupině byly dva týmy z obvodu P 9 a po jednom týmu z P 14. ZŠ Klánovice a ZŠ Chodovická patřily do obvodu Praha 14, proto se do skupin nepočítaly. Děvčata z těchto škol si na závěr zahrála o přímý postup do dalšího kola.

Týmy z obvodu P 9 si dle výsledků v základních skupinách zahrály systémem „první s prvním“ o vítězství a „druhý s druhým“ o třetí místo.

V boji o třetí místo se naše dívky utkaly se ZŠ Univerzum. Zápas byl velmi vyrovnaný, ovšem nakonec braly bronz soupeřky (po výhře 2:1) a na naše děvčata zbyla neoblíbená bramborová pozice.

Družstvo dívek hrálo ve složení: Sophie Maleňáková, Kamila Líznerová, Eliška Slívová, Katka Bárová, Verča Slezáková, Alina Mayokha, Anička Pařízková a Kája Svobodová.

Dívky A

Na Balabence

Klánovice

0:2 1:2 0

Na Balabence

0:2 3

Klánovice

Dívky B

Chodovická

0:2 0

2:0 6

Chodovická
2:0 0:2 3
2.

Všem děkuji za výborné sportovní výkony a skvělou reprezentaci.

D. Gajdůšková